Teipošana grūtniecēm
Grūtniecības laikā sievietes organismā notiek daudzas būtiskas fizioloģiskas izmaiņas, kas bieži izraisa sāpes vai diskomfortu - sāpes muguras lejasdaļā, velkoša sajūta iegurņa apvidū, potīšu uztūkums, dedzinašana kunģī, aizdusa un citas nepatīkamas parādības.
Grūtniecībai progresējot, pieaug slodze uz muguras lejasdaļas muskuļiem. Jo vairāk grūtnieces vēders virzās uz priekšu, jo lielāka slodze ir šiem muskuļiem, kuru uzdevums ir izlīdzināt un stabilizēt līdzsvaru, tāpēc muguras sāpes ir sastopamas praktiski visām grūtniecēm.
Tā kā pretiekaisuma un pretsāpju farmakoloģiskie preparāti nav ieteicami, lieliska alternatīva ir teiposana. Teipošanas materiālu līmē uz muguras lejasdaļas un vēdera, kur tas balsta pārmērīgi iestieptos audus un palīdz tikt galā ar slodzi pārslogotajiem muskuļiem, uzlabo grūtnieces stāju, mazina muskuļu spazmas.
Visai izplatīta problēma grūtnieču vidū ir pietūkušas potītes, kas rodas, jo notiek hormonu līmeņa izmaiņas, kuru dēļ ir muskulatūras relaksācija ne tikai vēdera sienā, bet arī vēnu sieniņās, kā arī augošais bērns mehāniski neļauj asinīm normāli ritēt uz augšu. Bieži pietūkst arī plaukstu locītavas. Efektīvi šo problēmu var risināt speciāla teipošanas tehnika, kad lentas, nedaudz iestiepjot, līmē uz limfvadu atrašanās vietām. Nedaudz paceļot ādu, atvieglo spiedienu uz limfvadiem un samazina pietūkumu.
Teipošanas tehniku var pielietot, ja grūtniecei ir apgrūtināta elpošana. Bērnam augot, rodas spiediens uz diafragmu, ierobežojot tās kustīgumu. Rezultātā grūtniecības beigās parādās seklāka elpošana, un, tā kā diafragmā ir arī jušanas nervi, pieaugošais spiediens var radīt sāpes, kas dažkārt atstarojas uz ribām vai pat pleciem.
Šī metode ir droša un neizraisa diskomfortu vai ikdienas ierobežojumus, jo teipošanas materiāls piemērojas ādai, tas elpo un ir pietiekami plāns, netraucē dušā un ūdens aktivitātēm, nerada kustību ierobežojumus. Pareizi uzlīmēti teipi sāk darbu nekavējoties, iedarbojoties 24 stundas dienā un atvieglojot sievietei grūtniecības norisi. Šī metode praktiski nerada blakusefektus, bet, ja āda ir ļoti jutīga, retos gadījumos var rasties apsārtums vai nieze. Tādā gadījumā teipu nekavējoties nepieciešams noņemt.
Teipošanu veic fizioterapeits Jānis Volajs, kurš šo metodi apguvis specializētos kursos.
Izglītība: Rīgas Stradiņa universitāte, profesionālais bakalaura grāds veselības aprūpē un fizioterapeita kvalifikācija; Fizioterapijas stažēšanās: Univeritätsklinikum Hamburg Eppendorf, (Vācija)- specializācija kardioloģijā, ortopēdijā, pulmonoloģijā, onkoloģijā; Medical Taping Conception for Physiotherapists (MTC Basic līmenis).
Pieteikt vizīti elektroniski vai pierakstīties pie administratora pa tel. 29149612