Diafragmas atbrīvošana
Diafragmas atbrīvošanu veic vairākas reizes dienā. To var izdarīt guļus un sēdus pozīcijā. Izvēlās to pozīciju, kur vairāk atbrīvojās vēders un vieglāk ar pirkstiem tikt zem ribu lokiem. Regulāra diafragmas kustīguma uzlabošana un relaksācija ir laba profilakse sirds - asinsvadu, gremošanas, elpošanas orgānu un mugurkaula saslimšanām. Diafragmas atbrīvošana ir ieteicama, ja ir: paaugstināts asinsspiediens, galavas reiboņi un sāpes, sirdsdarbības traucējumi, pēc miokarda infarkta, roku tirpšana, muguras sāpes, diafragmālā trūce, dedzināšana kunģī, žults atteces traucējumi, aizcietējumi, bronhiālā astma, bronhīts, pēc pneimonijām.
1. Sākuma pozīcija - guļus uz muguras, ceļi saliekti, pirksti zem ribu lokiem.
2. Ceļus šūpo uz abām pusēm, pirksti tiek iegremdēti arvien dziļāk zem ribu lokiem. Ribu apakšējā mala pakāpeniski tiek atvilkta galvas un sānu virzienā. Procedūru beidz līdz audi zem ribu lokiem paliek mīksti un abu roku pirksti iet vienādi brīvi zem ribu lokiem.
1. Sākuma pozīcija - sēdus, ķermenis saliekts uz priekšu, pirksti zem ribu lokiem.
2. Ķermeņa augšdaļu pagriež pa labi, pagaida līdz audi atbrīvojās un pirkstus var dziļāk iegremdē zem ribu lokiem. Pēc tam pagriežās uz kreiso pusi un veic augšminētās darbības. Procedūru beidz līdzko ķermeni var pagriezt vienādi uz abām pusēm un adi zem ribu lokiem atbrīvojas.
Ir svarīgi atrast diafragmas kustības ierobežojuma cēloni, problēma var būt kakla skriemeļos, pašā diafragmā, iekšējo orgānu saitēs. To nosaka fizioterapeits ar speciāliem testiem un nepieciešamības gadījumā veic šo struktūru korekciju. Veicot patstāvīgi diafragmas atbrīvošanu, var panākt labākus rezultātus augšminēto saslimšanu profilaksē un ārstēšanā.